טיפול בהזעת יתר בבית השחי

טיפול בהזעת יתר בבית השחי

הזעת יתר בבית השחי ניתנת לטיפול בשילוב של נוגדי הזעה, שינויים באורח החיים וטיפולים רפואיים.

ניתן למרוח אנטי-פרספירנטים המכילים אלומיניום כלוריד על בית השחי כדי להפחית הזעה. שינויים באורח החיים כמו לבישת בגדים נושמים, שמירה על יבשות בית השחי והימנעות מטריגרים הגורמים להזעה יכולים גם הם לעזור.

טיפולים רפואיים כוללים נוגדי הזעה במרשם רופא, טיפותדרך הפה, יונטופורזה, זריקות בוטולינום טוקסין (בוטוקס) וניתוחים.

בחירת הטיפול תלויה בחומרת ההזעה ובהעדפות האישיות. רופא או רופא עור יכולים לעזור לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר.

האם יש דרך קבוע להמנעות מהזעה?

אין תרופה קבועה להזעה בבית השחי , אך ישנם מספר טיפולים יעילים שיכולים לספק הקלה לטווח ארוך. הטיפולים הרפואיים הנפוצים ביותר כוללים אנטי-פרספירנטים, יונטופורזה, הזרקות בוטולינום טוקסין (בוטוקס) והליכים כירורגיים. הזרקות בוטוקס הן היעילות ביותר במתן הקלה לטווח ארוך, עם השפעות שנמשכות עד מספר חודשים.

פרוצדורות כירורגיות, כגון כריתת סימפטקטומיה של בית החזה, יכולים גם לספק הקלה ארוכת טווח אך נושאים בסיכון גבוה יותר לסיבוכים ותופעות לוואי. במקרים מסוימים, ניתן להמליץ על שילוב של טיפולים להשגת התוצאות הטובות ביותר.

האם הזעת יתר נעלמת עם הגיל?

הזעת יתר, לא חולפת בדרך כלל עם הגיל. במקרים מסוימים, זה עשוי להשתפר עם הגיל או שינוי בדפוס היום יום, אבל אצל אנשים רבים, זה נשאר לצידם. כפי שכתבנו קודם ניתן להפחית או להקל במקים מסויימים וכדאי לטפל בהזעה.

טיפולים להזעת יתר

הזעת יתר ניתנת לטיפול במגוון תרופות וטיפולים. כמה אפשרויות פופולריות כוללות:

  1. נוגדי זיעה: ניתן למרוח על העור נוגדי זיעה ללא מרשם המכילים אלומיניום כלוריד או נוגדי זיעה על מנת להפחית את ההזעה.
  2. שינויים באורח החיים: ביצוע שינויים בלבוש, בתזונה ובהרגלים היומיומיים שלך יכול לעזור להפחית את ההזעה. לבישת בגדים נושמים, הימנעות מטריגרים כמו מזון חריף או קפאין ושמירה על עור יבש יכולים לעזור.
  3. יונטופורזה: הליך לא פולשני זה משתמש בזרם חשמלי מתון כדי לחסום זמנית בלוטות זיעה ולהפחית הזעה.
  4. הזרקות בוטולינום טוקסין (בוטוקס): ניתן להשתמש בזריקות בוטוקס כדי לחסום זמנית את העצבים השולטים בבלוטות הזיעה ולהפחית את ההזעה.
  5. פרוצדורות כירורגיות: במקרים חמורים, ניתן להמליץ על פרוצדורות כירורגיות כגון כריתת סימפטקטומיה של בית החזה או שיניקת שאיבה להסרה לצמיתות של בלוטות הזיעה.
  6. תרופות דרך הפה: תרופות נוגדות דיכאון, אנטיכולינרגיות ותרופות אחרות עשויות להירשם לטיפול בהזעת יתר (פחות מומלץ לדעתי).
  7. תרופות סבתא: יש אנשים שמוצאים הקלה מהזעת יתר בעזרת תרופות סבתא כמו לוז, חומץ תפוחים או סודה לשתייה.

חשוב לזכור שתוצאות ותופעות הלוואי של טיפולים בהזעת יתר יכולים להשתנות, ומה שעובד עבור אדם אחד עשוי שלא לעבוד עבור אחר. רופא או רופא עור יכולים לעזור לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר.