שאלות לפני ניתוח פלסטי או טיפול אסטטי

שאלות לפני ניתוח פלסטי או טיפול אסטטי

אם אתם חושבים על ניתוח פלסטי, חשוב לעשות את המחקר ולשאול הרבה שאלות כדי להבטיח שיש לכם הבנה ברורה של ההליך ולמה לצפות.

כמה שאלות חשובות שכדאי לשאול את המנתח הפלסטי שלך עשויות לכלול שאלה לגבי הסיכונים הכרוכים בהליך, זמן ההחלמה, סוג ההרדמה שתשמש, ומה אתה יכול לצפות מבחינת צלקות. כמו כן, חשוב לשאול על נסיונו של המנתח בביצוע ההליך ועל שיעור הצלחתו. בנוסף, מומלץ לשאול לגבי עלות ההליך וכל פגישות מעקב שיידרשו.

על ידי שאילת השאלות הללו וכל שאלה אחרת שעשויה להיות לכם, אתם תוכלו להרגיש בטוח יותר ומודעים יותר לגבי ההחלטה שלכם לעבור ניתוח פלסטי.

שאלות למנתח פלסטי

 1. מהם הסיכונים הכרוכים בניתוח הפלסטי?
  חשוב לשאול את המנתח הפלסטי שלך לגבי כל הסיכונים או סיבוכים אפשריים הקשורים להליך. זה עשוי לכלול סיכונים כגון זיהום, דימום, צלקות או בעיות אחרות ספציפיות לסוג הניתוח שאתה מתכנן לעבור. המנתח שלך אמור להיות מסוגל להסביר את הסיכונים הללו בפירוט ולעזור לך לשקול את היתרונות הפוטנציאליים מול הסיכונים הפוטנציאליים.
 2. האם תוכל להראות לי תמונות לפני ואחרי של מטופלים שעברו את ההליך הזה?
  התבוננות בתמונות לפני ואחרי של מטופלים קודמים יכולה לעזור בהבנת התוצאות שניתן לצפות מההליך. מומלץ לבקש מהמנתח שלך תמונות של מטופלים שעברו את אותו הליך כמוך, שכן זה יכול לתת לך מושג מדויק יותר למה לצפות. המנתח שלך אמור להיות מסוגל לספק לך תיק עבודות של עבודתו ולהיות מוכן לענות על כל שאלה שיש לך לגבי התמונות.
 3. מהו זמן ההחלמה של הליך זה?
  זמן ההחלמה עבור הליך ניתוח פלסטי יכול להשתנות בהתאם להליך הספציפי שאתה מבצע ולתהליך הבריאות והריפוי האישי שלך. המנתח שלך אמור להיות מסוגל לספק לך זמן החלמה משוער בהתאם למצבך האישי. חשוב לעקוב אחר כל ההנחיות של המנתח לאחר הניתוח ולהשתתף בכל פגישות המעקב כדי להבטיח החלמה בטוחה ומוצלחת.
 4. באיזה סוג של הרדמה ייעשה שימוש במהלך ההליך?
  סוג ההרדמה בשימוש במהלך ההליך שלך יהיה תלוי בניתוח הספציפי שאתה עובר ובצרכים האישיים שלך. המנתח שלך אמור להיות מסוגל להסביר את סוגי ההרדמה השונים הזמינים ולעזור לך לקבוע איזו אפשרות היא הטובה ביותר עבורך. חשוב ליידע את המנתח שלך על כל מצב רפואי או אלרגיה שיש לך שעלולים להשפיע על אפשרויות ההרדמה שלך.
 5. למה אני יכול לצפות מבחינת צלקות לאחר הניתוח?
  צלקות היא דאגה שכיחה עבור אנשים רבים השוקלים ניתוח פלסטי. המנתח שלך אמור להיות מסוגל להסביר את המיקום והגודל של כל החתך שייעשה במהלך ההליך וכיצד הם ייסגרו כדי למזער צלקות. ייתכן שהם גם יוכלו להראות לך דוגמאות של צלקות של מטופלים קודמים כדי לתת לך מושג למה לצפות. חשוב לעקוב אחר הוראות הטיפול לאחר הניתוח של המנתח שלך כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר עבור ההצטלקות שלך.
 6. מה עלות ניתוח פלסטי?
  עלות הליך ניתוח פלסטי עשויה להשתנות בהתאם למספר גורמים, לרבות סוג ההליך, וניסיונו של המנתח. המנתח שלך אמור להיות מסוגל לספק לך פירוט מפורט של העלויות הכרוכות בהליך, כולל כל עמלה או הוצאות נוספות שאתה עשוי להיגרם לך. חשוב להבין את העלויות מראש כדי שתוכל לקבל החלטה מושכלת האם ההליך מתאים לתקציב שלך.
 7. האם אצטרך לקבל פגישות מעקב לאחר ההליך?
  פגישות מעקב הן חלק חשוב בתהליך הניתוח הפלסטי. המנתח שלך אמור להיות מסוגל לספק לך ציר זמן לפגישות מעקב ולהסביר מה יכוסה במהלך הפגישות הללו עלויות ומידע מוסף. חשוב להשתתף בכל פגישות המעקב כדי להבטיח שאתה מתרפא כראוי וכדי להתייחס לכל דאגה או שאלה שיש לך.
 8. האם יש שינויים כלשהם באורח החיים שעלי לבצע לפני או אחרי הניתוח כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר?
  בהתאם לסוג ההליך שאתה מבצע, עשויים להיות שינויים באורח החיים שעליך לבצע לפני או אחרי הניתוח כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר האפשריות. זה עשוי לכלול שינויים בתזונה, בשגרת הפעילות הגופנית או בתרופות. המנתח שלך אמור להיות מסוגל לספק לך הנחיות ספציפיות לגבי כל שינוי באורח החיים שאתה צריך לעשות וכמה זמן תצטרך לשמור על שינויים אלה.
 9. אם לאחר טיפול עיבוי שפתיים אני לא מרוצה מהתוצאה, מה עלי לעשות?
  אם אינך מרוצה מהתוצאה של טיפול עיבוי השפתיים שלך, עליך לדבר עם המנתח הפלסטי שלך כדי לדון בדאגותיך. בהתאם לסוג הטיפול שעברת, ייתכן שהמנתח שלך יוכל להתאים את הטיפול להשגת התוצאה הרצויה או להמליץ על אפשרות טיפול חלופית.
 10. הזרקתי סיליקון לפני כמה שנים ועכשיו יש לי גושים, מה אפשר לעשות?
  אם יש לך גושים מהזרקת סיליקון, חשוב לפנות לטיפול רפואי אצל מנתח פלסטי מוסמך. המנתח שלך עשוי להמליץ על הליך להסרת הגושים או לשיפור מראה האזור. חשוב להימנע מכל הזרקות נוספות של סיליקון או חומרים לא מאושרים אחרים, שכן אלה עלולים לגרום לסיבוכים נוספים.
 11. מהו מילוי שפתיים בשיטת פפיון?
  שיטת פפיון למילוי שפתיים היא טכניקה המשתמשת בהזרקות מרובות של חומר מילוי ליצירת אזור נפח בצורת פפיון במרכז השפתיים. טכניקה זו משמשת לעתים קרובות כדי לשפר את הצורה והנפח של השפתיים למראה צעיר ומאוזן יותר.
 12. אילו טכניקות לעיצוב שפתיים קיימות?
  קיימות מספר טכניקות לעיצוב שפתיים זמינות, כולל מילוי שפתיים, הרמת שפתיים והשתלת שפתיים. מילוי שפתיים הוא אופציה לא ניתוחית שיכולה לשפר את נפח וצורת השפתיים. הרמת שפתיים כוללת קיצור ניתוחי של המרחק בין האף לשפה העליונה כדי ליצור שפה עליונה בולטת יותר. שתלי שפתיים כוללים החדרת שתל סיליקון או חומר אחר כדי לשפר את הצורה והנפח של השפתיים.
 13. האם ניתוח אף מבוצע בהרדמה חלקית או מלאה?
  ניתוח אף יכול להתבצע הן בהרדמה חלקית והן בהרדמה מלאה, בהתאם להליך הספציפי ולצרכי המטופל. המנתח הפלסטי שלך ידון איתך באפשרויות ההרדמה שלך לפני הניתוח ויעזור לך לקבוע איזו אפשרות היא הטובה ביותר עבורך.
 14. האם אוכל לחזור לשגרה מלאה לאחר ניתוח אף?
  חשוב לעקוב בקפידה אחר ההנחיות של המנתח הפלסטי שלך לאחר הניתוח, שעשויות לכלול הימנעות מפעילויות מסוימות ולקחת חופש מהעבודה או מפעילויות אחרות. בהתאם להיקף הניתוח, ייתכן שיהיה עליך להגביל את הפעילות הגופנית למשך מספר שבועות או חודשים לאחר ההליך. המנתח שלך יספק לך הנחיות ספציפיות מתי בטוח לחזור לשגרה הרגילה שלך.
 15. כיצד מתבצע ניתוח הגדלת חזה?
  ניתוח הגדלת חזה כולל החדרת שתלים לשיפור הגודל והצורה של השדיים. ההליך נעשה בדרך כלל בהרדמה כללית וכולל ביצוע חתכים ברקמת השד ליצירת כיסים עבור השתלים. לאחר מכן מניחים את השתלים בכיסים ואת החתכים סוגרים בתפרים.
 16. האם הגדלת חזה משפיעה על ההנקה?
  ניתוח הגדלת חזה עלול להשפיע על ההנקה, שכן הניתוח עלול לפגוע בצינורות החלב או בעצבים ברקמת השד. עם זאת, נשים רבות שעברו הגדלת חזה מסוגלות להניק בהצלחה. חשוב לדון בתוכניות שלך להנקה עם המנתח הפלסטי שלך לפני הניתוח.
 17. האם אצטרך מיצוק עור לאחר שאיבת שומן?
  הצורך בהידוק העור לאחר שאיבת שומן יהיה תלוי במטופל האישי ובהיקף הליך שאיבת השומן. במקרים מסוימים, העור עלול להתרופף או לצנוח לאחר הסרת שומן באמצעות שאיבת שומן. המנתח הפלסטי שלך יכול להעריך את גמישות העור שלך ולהמליץ על הליכי הידוק העור במידת הצורך.
 18. כיצד מתבצעת שאיבת שומן?
  שאיבת שומן היא הליך שמסיר עודפי שומן מאזורים שונים בגוף. ההליך נעשה בדרך כלל בהרדמה מקומית או כללית וכולל ביצוע חתכים קטנים בעור. צינור דק הנקרא צינורית מוחדר לתוך החתכים כדי לשאוב החוצה את השומן. לאחר מכן סוגרים את החתכים עם תפרים.
 19. כיצד מתבצע ניתוח הרמת עפעפיים?
  ניתוח הרמת עפעפיים, או blepharoplasty, כולל הסרת עודפי עור ושומן מהעפעפיים העליונים או התחתונים כדי ליצור מראה צעיר ונח יותר. ההליך נעשה בדרך כלל בהרדמה מקומית וכולל ביצוע חתכים בקמטים הטבעיים של העפעפיים. לאחר מכן מסירים עודפי עור ושומן וסוגרים את החתכים בתפרים.
 20. איך מטפלים בעפעף נפול?
  ניתן לטפל בעפעף נפול, או בפטוזיס, באמצעות ניתוח להרמת העפעף. ההליך כולל הידוק השרירים השולטים בתנועת העפעף כדי להרים את העפעף למצב גבוה יותר. במקרים מסוימים, ניתן להשתמש גם בטיפולים לא ניתוחיים כגון הזרקת בוטוקס להרמת העפעף.
 21. מהו ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?
  ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, או החלפת עדשות שבירה, הוא הליך הכולל הסרת העדשה הטבעית של העין והחלפתה בעדשה מלאכותית לתיקון בעיות ראייה כמו קוצר ראייה או רוחק ראייה. ההליך נעשה בדרך כלל בהרדמה מקומית וכולל ביצוע חתך קטן בקרנית כדי להסיר את העדשה הטבעית. לאחר מכן מוחדרת במקומה עדשה מלאכותית.
 22. מהו ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?
  ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, או החלפת עדשות שבירה, הוא הליך הכולל הסרת העדשה הטבעית של העין והחלפתה בעדשה מלאכותית לתיקון בעיות ראייה כמו קוצר ראייה או רוחק ראייה. ההליך נעשה בדרך כלל בהרדמה מקומית וכולל ביצוע חתך קטן בקרנית כדי להסיר את העדשה הטבעית. לאחר מכן מוחדרת במקומה עדשה מלאכותית.
 23. מהו ניתוח Bbl?
  ניתוח Bbl, או ניתוח הרמת התחת הברזילאית, הוא תהליך ייעוץ שבו מנתח פלסטי מעריך את גופו של המטופל כדי לקבוע את הגישה הטובה ביותר להשגת התוצאה הרצויה. זה עשוי לכלול דיון ביעדי המטופל, בחינת מבנה גופו וגודלו, והמלצה על האפשרויות הניתוחיות או הלא ניתוחיות הטובות ביותר להשגת התוצאה הרצויה.
 24. האם השתלת שיער היא לכל החיים?
  השתלת שיער כוללת השתלת זקיקי שיער מאזור אחד של הקרקפת לאחר כדי לקדם צמיחת שיער באזורים של נשירת שיער. בעוד שזקיקי השיער המושתלים הם קבועים, נשירת שיער עדיין עלולה להתרחש באזורים אחרים של הקרקפת לאורך זמן. חשוב לשמור על אורח חיים בריא ולעקוב אחר ההנחיות של המנתח לאחר הניתוח כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר האפשרית.
 25. מתי השיער צומח לאחר ההשתלה?
  צמיחת שיער לאחר השתלה מתחילה בדרך כלל בסביבות 3-4 חודשים לאחר ההליך, כאשר תוצאות מלאות נראות לאחר 9-12 חודשים. זקיקי השיער המושתלים ימשיכו לגדול לאורך זמן, ויספקו ראש שיער מלא וטבעי יותר למראה.
 26. כיצד מתבצעת השתלת שיניים?
  השתלת שיניים היא הליך הכולל החלפת שן חסרה בשורש ובכתר מלאכותיים. ההליך כרוך בדרך כלל בהנחת השורש המלאכותי, או השתל, בעצם הלסת. לאחר התמזגות השתל עם העצם, מוצמד כתר לחלק העליון של השתל ליצירת שן במראה טבעי.
 27. מהי הלבנת שיניים?
  הלבנת שיניים היא הליך קוסמטי הכולל שימוש בחומר הלבנה להבהרת צבע השיניים. זה עשוי להיות כרוך בטיפולים במשרד או בטיפולים בבית עם מגשים מותאמים אישית. הלבנת שיניים יכולה להסיר כתמים ושינויי צבע הנגרמים מעישון, שתיית קפה או תה וגורמים נוספים.
 28. איך מטפלים בהזעת יתר?
  הזעת יתר, או הזעת יתר, ניתנת לטיפול במגוון שיטות, לרבות נוגדי הזעה, תרופות וזריקות בוטוקס. במקרים חמורים, ניתן להמליץ על ניתוח להסרת בלוטות הזיעה.
 29. איפה אפשר להשיג בוטוקס?
  זריקות בוטוקס יכולות להינתן על ידי אנשי מקצוע רפואיים מוסמכים, כגון מנתחים פלסטיים או רופאי עור. חשוב לבחור ספק בעל מוניטין ולוודא שההזרקה מתבצעת בסביבה בטוחה וסטרילית.
 30. מהו ניתוח אוזניים?
  ניתוח אוזניים, או אוטופלסטיקה, הוא הליך הכולל תיקון הגודל, הצורה או המיקום של האוזניים. זה עשוי להיות כרוך בהקטנת גודלן של אוזניים גדולות מדי, הצמדת אוזניים בולטות לאחור או עיצוב מחדש של תנוכי האוזניים. ההליך נעשה בדרך כלל בהרדמה מקומית או כללית וכולל ביצוע חתכים מאחורי האוזניים כדי לגשת לסחוס ולעצב אותו מחדש לפי הצורך.

אם יש לכם שאלות נוספות אתם מוזמנים לפנות אלינו.