ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא הניתוח הפלסטי הפופולארי ביותר בישראל. ניתן לבצע ניתוח להגדלת חזה רק אחרי שהשד סיים להתפתח (קרוב לגיל 18 בערך).
נשים רבות אינן מרוצות מגודל החזה שלהם. נשים לאחר לידה והנקה, נשים שגודל החזה שלהם אינו שווה ונשים שמרגישות שניתוח להגדלת חזה יביא להם ביטחון ואושר.


לפני שנגשים לניתוח להגדלת חזה יש להחליט מה גודל החזה שרוצים, מהו המקום בו יבוצע החתך ומהו סוג השתל ומיקומו. הבחירות הללו ישפיעו לא רק על המראה הסופי של החזה אלא גם על תהליך ההחלמה. לפני ניתוח להגדלת חזה מתקיימת פגישה עם הרופא המנתח שיעשה בדיקת שד, כדי להחליט האם יש צורך לבצע גם הרמת חזה.

בחירת שתל עבור ניתוח הגדלת חזה

עבור הגדלת חזה יש לבחור גודל שתל, המתאים לפרופורציית הגוף, צורת השד, רוחב השד, המרחק בין השדיים ועוד, וזאת כדי למנוע התפתחות של בעיות שונות בגוף כגון בעיות גב. ישנם סוגים רבים של שתלים, אך רובם עשויים ממעטפת של סיליקון.

מהלך ניתוח הגדלת חזה

ניתוח להגדלת שדיים מבוצע בהרדמה כללית ואורך כ- שעה. במהלך ניתוח להגדלת חזה, מגדילים את נפח השד על ידי החדרת שתל סיליקון מעל לשריר החזה או מתחתיו.
הניתוח מתאים לנשים עם שדיים קטנים המעוניינות ב- הגדלת חזה ונשים אחרי לידה, הנקה, נשים שרותות למלא את השדיים.

מה קורה אחרי ניתוח להגדלת חזה:

לאחר הניתוח עלולים להופיע כאבים.
מומלץ לנוח מספר ימים בבית וללבוש חזיית ספורט ברוב שעות היממה, כולל בזמן השינה, למשך כשלושה שבועות. למשך כחודש מומלץ להימנע מלחץ על החזה- כולל שינה על הבטן ומגע מיני המערב את החזה

בתחילה, השדיים נראים גדולים, נוקשים, גבוהים ורחוקים אחד מהשני. בהמשך הם קטנים מעט, מתרככים, יורדים ומתקרבים זה לזה. כעבור כחודש מתקבל כבר מראה אסתטי, ולאחר כ- 3 חדשים המראה כמעט סופי. במהלך השנה הראשונה עדיין עשויים לחול שינויים קטנים במראה ובתחושה.